DUYURU & HABER DETAYI

Başkan Yaşar: Dört gözle bekliyoruz

Şentepe’deki verici direklerinin Dikmen’de yapılacak kuleyle beraber kaldırılacağının kendilerine resmi olarak bildirildiğini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Devletin el atmasından mutluyuz. Dört gözle kaldırılmasını bekliyoruz. Alanı yeşillendirip bir seyir terası yapacağız” dedi.

Başkan Yaşar: Dört gözle bekliyoruz
 

Yıllardır çözüm bekleyen

Şentepe

’deki televizyon vericilerinin Dikmen’e yapılması planlanan Ankara Kulesi ile beraber kaldırılacak olmasını mutlulukla karşıladıklarını belirten Yenimahalle Belediye Başkanı

Fethi Yaşar

, “Yenimahalle için hayati önem taşıyor. Dört gözle kaldırılmasını bekliyoruz” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmede de konuyu anlattığını hatırlatan Başkan Fethi Yaşar şunları söyledi:

RESMİ OLARAK BİLDİRİLDİ

“Yenimahalle Belediyesi olarak takip ettiğimiz bir konu. Sayın Cumhurbaşkanımıza çıktığımda bu vericilerin artık şehir içinde kaldığını, buranın hayati öneme sahip olduğunu, arsanın bizim olduğunu buranın bir yeşil olarak halka açılması gerektiğini eğer orada kalacaksa bir kulenin yapılması gerektiğini söylemiştim. En sonunda Dikmen ile ilgili bir karar çıktı. Dikmen’e taşınacağını bize de resmi olarak bildirdiler. Alanda gecekondusu olan 227 hak sahibi vardı hepsine yer verdik. Şentepe’de 9-10 tane direk kaldı bunların hepsi Dikmen’e taşınacak. Şentepe’de bir ve ikinci etapları yapıp halka açtık.

SEYİR TERASI YAPILACAK

Kafeteryalar ve dernek odaları gibi yerler var. Kalan kısımda TRT’nin yeri var onu da alıp kalan tüm alanı yeşillendirip bir seyir terası yapacağız. Hem Ankaralılar hem Şentepeliler için orada cıvıl cıvıl bir hayat olacak. Vericilerin de gitmesiyle şehrin içindeki kötü görüntü kalkacak. Cumhurbaşkanlığı’nın da tam karşısına düşüyor ve oradan da görülüyor. O zaman Cumhurbaşkanımıza da balkondan göstermiştim. Ankara ve Yenimahalle için hayırlı bir iş olacak. Çamlıca’daki gibi bir kulenin Ankara’ya yapılması da görsel kirliliği şehrin içinden kaldıracak.

 

EL ATILMASINDAN MUTLUYUZ

Arkadaşlarımız bakanlıkla (Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı) sürekli görüşüyor. ‘Hızlı bir şekilde yapacağız’ demişler. Yenimahalle için hayati önem taşıyor. Dört gözle kaldırılmasını bekliyoruz. Bölgede kentsel dönüşümler yapıldı. Artık karşısında apartmanlar var ve insanlar oturuyor. Sağlık açısından da önemli. Oranın böyle bir yeşil alana ihtiyacı da var. Devletin el atmasından mutluyuz. Kimden gelirse gelsin Yenimahalle’nin hayrına olan her şeye destek veriyoruz. Bu konu da onlardan biriydi çözülmüş oldu.”

HÜRRİYET ANKARA DUYURMUŞTU

Dikmen ve Şentepe’de yıllarca çözüm bulunamayan vericilerden kaynaklı görüntü kirliliği, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın Dikmen’e inşa edeceği ‘Ankara Kulesi’yle ortadan kalkacak. İstanbul Çamlıca’da inşaatı devam eden 387 metrelik seyir teraslı TV-Radyo Kulesi’nin bir benzeri olacak projeyi Hürriyet Ankara 20 Mart’ta ‘

Vericiler

Dikmen’e’ manşetiyle duyurmuştu.